2020
Nagy sikere volt a III. Bács-Kiskun megyei Reménységek Tornájának
Január 14, kedd  |  09:36

NAGY SIKERE VOLT A III. BÁCS-KISKUN MEGYEI REMÉNYSÉGEK TORNÁJÁNAK

Mindkét korosztályban a szerbiai csapatok (Szabadka és Apatin) korosztályos csapatainak győzelmeivel zárult az utánpótlás kosárlabda torna.

Az elődöntők során a serdülőknél a végjátékig bizonytalan volt, melyik csapat jut a döntőbe, végül a vendéglátóknak sikerült. A többi találkozón nagy különbségű győzelmek születtek.

A végső helyezésekért folyó küzdelmekben a legfiatalabbaknál óriási harc és izgalom párosult, s csak pár pont döntött a végső győztes kilétéről.

A vendéglátó kiskunfélegyházi U11-es csapat nagyon rossz kezdés után, a második félidőben megfordította az eredményt, és dobogós helyet értek el. A döntőben pedig a kecskemétiek végig változatos, kiélezett harcot vívtak az utolsó percekig, de elfáradtak, és a szabadkaiak diadalmaskodtak. Kijelenthető, hogy egyenlő játékerőt képviselő, nagyon magas színvonalú nemzetközi torna keretében bontogathatták szárnyaikat a Bács megyei csapatok fiatal tehetségei, megismerve egy másik országból hozott kosárlabda kultúrát és mentalitást.

Mindkét korosztályban az első három helyen végzett csapatok játékosai és edzői díjazásban részesültek. A helyszínen lévő szakmai zsűri megválasztotta mindkét korosztály legjobb játékosát (MVP). Az U11-es korosztályban Luka Taslak a KK NIKA Szabadka játékosa, U14-es korosztályban pedig Nikola Milic, a KK DUNAV Apatin játékosa érdemelték ki teljesítményükkel.

Eredmények:

„A” pálya – U14 (2005-ös)

10:00 Félegyházi Térségi Sportiskola - Kecskeméti KA „B” 69:65
12:30 Bajai Bácska FKE - KK DUNAV Apatin (Szerbia) 50:89
14:30 Kecskeméti KA „B” - Bajai Bácska FKE 105:57 (3.helyért)
16:00 Félegyházi Térségi Sportiskola - KK DUNAV Apatin (Szerbia) 49:78 (döntő)

„B” pálya – U11 (2007-es)

10:00 Félegyházi Térségi Sportiskola - KK NIKA Szabadka (Szerbia) 38:51
12:30 Kecskeméti KA - Karcagi SE Farkaskölykök 77:37
14:30 Félegyházi Térségi Sportiskola - Karcagi SE Farkaskölykök 60:58 (3.helyért)
16:00 KK NIKA Szabadka (Szerbia) - Kecskeméti KA 49:42 (döntő)