A Békafütty All-Stars csapata nyerte a 2021. évi Galambos János Kosárlabda Tornát
13
2021
Június 13, vasárnap  |  15:55

Sajnálatos módon a 2020/2021-es szezonban a COVID helyzet miatt a megyei bajnokságot nem tudta megrendezni a Szövetség (teremproblémák illetve a kialakult vírushelyzet miatt egyes csapatok nem vállalták a részvételt), azonban a HMKSZ egy 4 csapatos tornát mindenképpen szeretett volna rendezni azon csapatok részére, akik korábban jelezték a részvételi szándékukat a megyei bajnokságra. A 2021. évi Galambos János Kosárlabda Torna a mai napon az Egri Kossuth Zsuzsanna Gimnáziumban került lebonyolításra. A Heves Megyei Kosárlabda Szövetség anyagi támogatásával megrendezett bajnokság döntőjét a Galambos család is megtekintette a helyszínen, akik a korábbi évekhez hasonlóan a győztesnek járó serleget és legjobb játékosnak járó különdíjat is felajánlották. Az eredményhirdetésen Szeleczki János HMKSZ elnök és a Galambos család tagjai adták át a díjakat.

Elődöntők:

EKE KOK 2. - Békafütty All-Stars 52-89 (18-13, 6-18, 9-28, 19-30), Eger - 2021.06.13 Vezette: Kusnir, Tolnai

EKE KOK 2.: Kathi 16, Bartuska 12, Nagy 7/3, Mérkőy 6, Vágner 6, Jáger 3, Gyenge 2, Varró

Békafütty All-Stars: Szatmári 29/9, Pálinkás A.14, Kiss 12/6, Kátai 11/3, Demeter 6, Klepej 6/6, Pálinkás T. 6, Stáber 5

Hatvan KK - GMSZ Old Boys 51-72 (16-21, 5-23, 14-13, 16-15), Eger - 2021.06.13 Vezette: Kusnir, Tolnai

Hatvan KK: Pethes 11/3, Dudás 10, Fülöp 10, Kiss 8, Szarvas 8/6, Robotka 4

GMSZ Old Boys: Bíró 23/12, Lukács 17/3, Eisert 10, Csapó 10, Vinczepap 9/9, Turbucz 3/3, Gyenge

Döntő:

Békafütty All-Stars - GMSZ Old Boys 79-65 (22-12, 23-18, 20-14, 14-21), Eger - 2021.06.13 Vezette: Kusnir, Tolnai

Békafütty All-Stars: Kiss 20/3, Kátai 15/9, Stáber 13/6, Demeter 10, Szatmári 9/3, Pálinkás T. 8, Pálinkás A. 4, Klepej

GMSZ Old Boys: Bíró 25/21, Lukács 17/3, Vinczepap 11/9, Eisert 10, Turbucz 2, Csapó

Az előzetes várakozásoknak megfelelően mindkét csapat viszonylag könnyed győzelemmel jutott be a torna döntőjébe.

Az első negyedben rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Kiss vezette Békafütty csapata, a nemrég még a helyi EKE NB I-es csapatában is szerepelt játékosok gyors leindításokkal jelentős előnyt szereztek az első negyed végére. A második és harmadik negyedben sem akart csökkenni a különbség a felek között, sőt az elsősorban a gyors játékra építő fiatalok már a triplavonalon túlról is többször betaláltak. A rutinos játékosokat (Bíró, Eisert, Vinczepap, Csapó) felvonultató GMSZ Old Boys küzdött becsülettel és elsősorban Bíró Balázs tripláinak és Lukács kosarainak köszönhetően 10 pontra is felzárkóztak az utolsó negyedben, de ettől jobban már nem tudták megközelíteni az ellenfelüket. Vendégoldalról a sok eladott labda végzetesnek bizonyult és a fiatalabb, jobb kondícióban lévő Békafütty megérdemelten nyerte meg a tornát.

3. helyért:

EKE KOK 2. - Hatvan KK 89-72 (16-13, 20-23, 21-16, 32-20), Eger - 2021.06.13 Vezette: Kusnir, Tolnai

EKE KOK 2.: Nagy 27/9, Bartuska 23/15, Kathi 14, Mérkőy 8, Gyenge 8, Jáger 8, Vágner 1, Varró

Hatvan KK: Szarvas 26/6, Dudás 15/3, Kiss 14, Fülöp 13/9, Robotka 2, Pethes 2

Az első három negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A harmadik negyed végén és a negyedik negyed elején Nagy és Bartuska révén összesen hat triplát dobott szinte egymás után a hazai csapat, amellyel sikerült akkora előnyt kiépíteni, hogy a bronzérmet megszerezhessék a jól játszó, Robotka Tamás irányította Hatvan KK ellen.

A 2021. évi Galambos János Kosárlabda Torna végeredménye:

1. Békafütty All-Stars

2. GMSZ Old Boys

3. EKE KOK 2.

4. Hatvan KK

A torna legjobb játékosa: Bartuska Jenő (EKE KOK 2.)

A győzteseknek gratulálunk, a csapatoknak pedig jó pihenést kívánunk a nyári időszakra. Bízzunk benne, hogy szeptembertől újra visszatérhetünk a normál bajnoki mérkőzésekhez, kiegészülve a korábbi csapatokkal (Rockstar, PSZSE Green Devils Pásztó).