FELNŐTT FÉRFI: BIZTOS HAZAI SIKER
21
2021
Január 21, csütörtök  |  10:07

Mindkét csapatban voltak hiányzók ilyen-olyan okok miatt, ami az első negyedben a vendéglátókon látszott jobban. A kevés bemelegítés után a TKSE pontosabban támadott, és a pontszegény negyedet kevés előnnyel zárta a meglepően gyengén kezdő JKSE-vel szemben. A második negyedben érték el a csapatok az „üzemi hőfokot”, ami a hazai csapatnál volt magasabb. Agresszív védekezéssel több hibára kényszerítették a vendégeket, akik még így is sok pontot szereztek, de még többet kaptak a gyors kosárlabdát játszó berényiektől. A pontgazdag negyedet a jászságiak megnyugtató előnnyel zárták. A második félidő első szakaszában a csapatok visszavettek a lendületből, a pályán inkább a taktika dominált. A játékrészben kicsit növelte előnyét a hazai alakulat, a „jó az öreg a háznál” elvet követve, Szénási Jánost bevető, - és jó teljesítményt nyújtó - vendégekkel szemben. A záró etap elején még rátett egy lapáttal a JKSE, a húsz pontos előny birtokában nyugodtan játszottak a barátságossá váló mérkőzés végéig, A meghatározó játékosait nélkülöző hazaiak megérdemelten győztek az edzés lehetőség nélkül játszó miklósiak ellen, akik a jó teljesítményük ellenére vesztesen hagyták el a játékteret.

Jászberényi KSE Öregfiúk – Törökszentmiklósi SE 73-56 (8-12, 33-19, 16-11, 16-14)

Jászberény, 2021.01.15., Vezette: Pál Szabó Sándor, Szabó László

Borszéki Csaba: „Hosszú szünet után játszhattunk megint, már nagyon vártuk. Nem a szokásos felállásban álltunk ki, a rutinos magas embereink és irányítónk nélkül kellett játszani, de ettől függetlenül tizenkettes kerettel vágtunk neki az összecsapásnak. Az első negyedben nem is találtuk a ritmust, ellenfelünk küzdésének eredménye pár pontos vezetés volt. A második negyedben már nagyobb volt a tempó, viszont továbbra sem volt túl pontosak. A nagyobb előny birtokában már arra törekedtünk, hogy mindenki lehetőséghez jusson, legyünk játékban a következő találkozó előtt, ami szintén a TKSE ellen lesz pár nap múlva.

Szénási János: „Meglepően jól tartottuk magunkat, jó kis meccs volt. Gratulálunk az ellenfelünknek!”