Női NB I. Zöld csoport - Tata - BKG: Elázva a triplaesőben

Bábolna Városi Sportcsarnok, 2021. november 21.

Vezette: Magyari, Novák

Tatai SE - BKG Príma Akadémia 62-80 (23-19, 9-14, 14-14, 16-33)

Tatai SE: László 7, Sulyák 8, Szabó 5, Horváth 8, Koncsár 11/3, Mohai 4, Kurucz 9, Tóth 10, Fodor, Morcz, Varga

Koncsár Eszter (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Tóth Zsófia (10 pont,  5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével negyedik negyed közepéig tartotta a lépést a Tata az alsóházi rangadón a BKG együttesével. Az utolsó bő 5 percet azonban 23-7-re nyerve a vendégek elsősorban a remek dobóformát kifogó Kovács Virág (34/27 pont - 9/12 tripla), valamint Levente Zsófia (18/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Horváth Boglárka (10 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda) jóvoltából biztosnak tűnő és igen értékes győzelmet arattak.

Kaposi Renátó ( a Tatai SE edzője) :

"Ha nem is legjobb előjelekkel, de rangadóra készültünk. Jól indult a mérkőzés számunkra, de sajnos több hiba csúszott a folytatásba, pontatlanok voltunk a befejezéseknél, így ahelyett, hogy növeltük volna az előnyünket, folyamatosan változott a vezető csapat kiléte. A védekezésünk nagyjából 34 percig működött, és kompenzálta a támadásbeli hibáinkat és eredménytelenségünket. A záró hat percben Kovács Virág hat triplája szétfoszlatta a győzelmi reményeinket, teljesen szétesett a csapatunk. Gratulálok ellenfelünknek, a látottak alapján megérdemelt sikert arattak, és gratulálok Virág nem mindennapi teljesítményéhez!"

Csuba Attila (a BKG Príma edzője):

"Fontos mérkőzés volt a mai számunkra. Egész héten készültünk az ellenfél kulcsjátékosára. Nehezen indult a mérkőzés, sok pontot kaptunk az első negyedben. Ez után rendeztük a sorainkat. Okosan védekeztünk a támadó oldalon pedig mindig volt, aki lendített a csapaton. Kiemelendő a büntetőzés ismét: 18/21( 86%), illetve a 3 pontos dobó százalék: 10/20( 50%). Gratulálok a csapatnak és természetesen a ellenfélnek is!"