10
2020
Hajszálon múlt a veretlenség
Március 10, kedd  |  13:09

Az utóbbi hetekben újabb mérkőzésekkel folytatták szereplésüket a Pest megyei juniorbajnokságban megyénk csapatai. A listavezető Salgótarjáni KSE négy sikerrel, míg a pásztói „Zöldördögök” együttese egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a január végi-február eleji etapot.

Görgényi Miklós Pest megyei juniorbajnokság

Salgótarjáni KSE – Szentendrei KSE 79–59 (23–12, 23–10, 17–15, 16–22)

Leányfalu, vezette: Lázár Gy., Agócs G. Salgótarján: Tavaszi 4, Benedek 10/3, Monye M. 16, Monye J. 29, Kiss Á. 2. Csere: Nagy B. 7, Ignácz 6, Botos B. 3/3, Reichardt 2, Deák. Edző: Kovács Dénes.

A salgótarjáni fiatalok listavezetőhöz méltó magabiztossággal gyűjtötték be a Leányfalun rendezett mérkőzés két pontját.

Pásztói SZSE-Zöldördögök – Salgótarjáni KSE 55–73 (9–21, 17–21, 11–16, 18–15)

Pásztó, vezette: Agócs G., Illés K. Pásztó: Brunda 17, Batta 11/3, Verebélyi 5, Kiss K., Kanyó. Csere: Kiss B. 9/3, Kelemen 8, Ruga 5. Edző: Markó István. Salgótarján: Tavaszi 8, Benedek 7, Monye M. 9/3, Monye J. 22, Kiss Á. 1. Csere: Nagy B. 16/6, Ignácz 8, Reichardt 2, Jordáki. Edző: Kovács Dénes.

Markó István, a pásztóiak edzője: – Tisztes vereség a bajnokság legjobb csapatától. A salgótarjániak sokkal edzettebbek, így fizikálisan jobbak nálunk. Mi nagy energiát fektettünk bele a mérkőzésbe, sajnos pontatlanok voltunk. Rengeteg eladott labdánk volt, illetve kihagyott büntető. Ha sikerült volna kellőképpen koncentrálni, akkor akár meglepetést is okozhattunk volna.

Pásztói SZSE-Zöldördögök – Esztergom U18 76–44 (25–12, 25–7, 18–7, 8–18)

Pásztó, vezette: Gyurkovics I., Illés K. Pásztó: Brunda 17/3, Batta 21, Verebélyi 7/3, Ruga 9, Kanyó. Csere: Kiss B. 15/9, Kelemen 7, Kiss K. Edző: Markó István.

Markó István, a pásztóiak edzője: – Nagyon kellett ez a győzelem! Az első félidő tökéletesre sikerült, a harmadik negyed is elfogadható volt, s bár a végére már nem volt ott fejben a csapat, nem forgott veszélyben a győzelem. Az egész mérkőzésen kiválóan védekeztünk, s a megszerzett labdákból tudtunk gyorsan indulni. A felállt védelem elleni támadáson még van mit finomítani, ezúttal azonban öt tripla is célba ért. Mindenki nagyon jól játszott, Brunda Márknak pedig sikerült egy különleges dupla-duplát is elérnie: 17 pontja mellé 10 gólpasszt adott.

Miklósi KékRókák – Salgótarjáni KSE 66–67 (18–13, 20–15, 13–19, 15–20)

Kunszentmiklós, vezette: Agócs G., Fajszi Zs. Salgótarján: Benedek M. 12, Botos 12/12, Nagy B. 11, Ignácz 19, Kiss Á. 6. Csere: Földi Á. 4, Jordáki 3, Reichardt, Deák. Edző: Kovács Dénes.

A tartalékos csapattal kiálló megyeszékhelyiek a nagyszünetben még tíz-, a záró negyed előtt pedig négypontos hátrányban voltak a tabella harmadik helyén álló kunszentmiklósiak ellenében, ám Kovács Dénes tanítványainak nagy hajrával, s némi szerencsével végül sikerült megőrizniük makulátlanságukat.

Ferences DSE – Salgótarjáni KSE 58–89 (10–22, 17–18, 16–23, 15–26)

Salgótarján, vezette: Grosch A., Trizna P. SKSE: Géczi 6/3, Botos 13/9, Benedek M. 9/3, Ignácz 19, Monye J. 8. Csere: Kiss Á. 13, Földi Á. 7/3, Deák 7/3, Reichardt 7/3, Jordáki. Edző: Kovács Dénes.

A papíron idegenben szereplő SKSE, fiataljai lelkes és eredményes játékának köszönhetően, több kulcsemberét nélkülözve is könnyedén érvényesítette a papírformát a szimpatikusan küzdő esztergomi legénységgel szemben.

A bajnokság állása: 1. Salgótarjáni KSE (16-0), 2. Nagykőrösi Sólymok KE (13-2), 3. Miklósi KékRókák (10-5), 4. Dunaújvárosi Egyetem DSE-Villámok (6-4), 5. Szentendrei KSE (8-5), 6. Monor SE (7-5), 7. Pásztói SZSE-Zöldördögök (6-9), 8. Esztergom U18 (5-9), 9. Ferences DSE (5-9), 10. Salgótarjáni KI (1-14), 11. Bikák KK (0-15).