Békés Megyei B33 Torna
Január 10, péntek  |  14:00

2018. április 28-án került sor az első Békés Megyei B33 Kosárlabda Tornára.

A gyulai Prohászka Zsolt Városi Sportcsarnokban U14-től felnőtt korosztályig, 19 csapat részvételével zajlott az esemény.

A felnőtt férfiak mezőnyében 4 csapat között, színvonalas mérkőzéseken dőlt el az első hely, melyet a Békési Gladiátorok csapata szerzett meg, jogosultságot szerezve így a Szerbiában megrendezésre kerülő nemzetközi bajnokságra.

A 4 csapatos felnőtt női mezőnyben a Mezőberény 1 csapata diadalmaskodott.

Fiú U18 és U16 korosztályokban is körmérkőzésen mérték össze erejüket a csapatok, mindkettőben a Békési SzSK csapata szerezte meg az első helyet. Fiú U14-ben pedig a Békéscsabai KK csapata került ki győztesen.

Az összecsapások végig sportszerűek voltak, a torna nem csak a szakmai fejlődést, hanem a megyei kapcsolatok erősítését is szolgálta.

A torna támogatói voltak a Gyulai Várfürdő Kft., a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont és a békési OMNIA Pub&Food.