MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: A „PROFIK” MAGABIZTOSAN NYERTEK

101-39

(25-9, 15-11, 35-7, 26-12)

Cegléd, 2022.01.15., 23 néző, Vezette: Drenyovszki Dániel (Mezőberény), Gyenge Gábor (Szolnok)

A mérkőzés osztályzata: 2

Szomszédvárak csaptak össze a megyei felnőtt bajnokságban szombaton délután Cegléden. A mérkőzésnek az adott pikantériát, hogy a ceglédi csapatban több fiatal játékos Albertirsáról került át Ceglédre, ott ismerkedett meg a kosárlabdával. A hazaiak „atyja”, Kalmár Bálint ezen a mérkőzésen tért vissza sérülését követően, de nem tartott sokáig számára a mérkőzés, túl korai volt. Három gyors hazai kosár nyitotta meg a mérkőzést, az öt fővel játszó vendégek ezután szerezték meg első pontjaikat. Sokkal gyorsabban, nagyobb sebességgel játszottak a ceglédiek és jól használták ki Varga magasságát, aki a bejátszott labdákat jó százalékkal értékesítette. Öt perc elteltével Kalmár egy indulócselt követően a korábban sérült térdéhez kapott, gyorsan cserét is kért. Az albertirsai zónát könnyedén átdobták Cseriék, az ellen viszont támadásban nem igazán tündökölt, tizenhat ponttal vezettek a Kalmár-legények tíz percet követően. A második negyed Rábenspeck öt pontjával kezdődött, ezzel egy kicsit felzárkóztak a vendégek. Ez a negyed inkább az Albertirsáról szólt, a CKE játéka egy kicsit döcögött a mérkőzés ezen szakaszában. Cseri és Kis azonban az etap végére összekapták magukat,  pontjaikkal húszpontos különbség alakult ki a félidőre (40-20). Alaposan beragadt a Magda János vezette vendég alakulat a szünetet követően, négy perces pontnélküliségüket alaposan kihasználták Kisék egy 16-0-ás rohanással. A CKE pedig tetszés szerint ziccerezhetett és még látványos zsákolásokra is futotta részükről. 35-7 volt a részeredménye ennek a negyednek, ezzel a lényegi kérdések el is dőltek a találkozó győztesét illetően. Az utolsó felvonásban sem álltak le Vargáék, dicsérendő ahogyan megtisztelték ellenfelüket azzal, hogy az utolsó másodpercig ugyanazon a fordulatszámon pörögtek. A "kritikus", századik pontot is sikerült elérniük Kis jóvoltából, neki mélyen a zsebébe kell nyúlnia emiatt. A vendégek mindvégig becsülettel, sportszerűen küzdöttek, dicséret illeti őket is. Családias hangulatú mérkőzésen a sokkal gyorsabb kosárlabdát bemutató Cegléd magabiztos győzelmet aratott a lelkes vendégekkel szemben. Ez a mérkőzés is ékes bizonyítéka volt annak, hogy a megyei felnőtt bajnokságnak miről is kellene szólnia, de erről már sokat írtunk.

Kalmár Bálint (Ceglédi KE II.): „Közel teljes csapattal tudtuk fogadni ellenfelünket. A győztes kiléte egy percig nem volt kérdés, a játék minden elemében szimpatikus ellenfelünk fölé tudtunk nőni. Mindenkinek kellő játékidőt tudtam biztosítani, amit mindenki eredményes játékkal hálált meg. Az Irsa csapatának kitartást kívánok, mi pedig megyünk tovább a céljaink felé! Hajrá Cegléd!”

Magda János (Albertirsai SE): „Ellenfelünk magasabb volt, fiatalabb. Megtettük, amit tudtunk.”