Nem borult a papírforma
13
2023
November 13, hétfő  |  10:36

A Táncsics és a Zrínyi is győzött, de jól játszott az újonc Kometa és a Henger is – eredmények a bajnokság második fordulójából.

Három negyeden át közel járt a meglepetéshez a Kometa csapata, az újonc a 29. percben még 45-38-ra vezetett. A záró szakaszt viszont egy 11-0-ás rohammal kezdte a Táncsics és végül, ha a vártnál nehezebben is, de igazolták a papírformát.

Elszenvedte első vereségét a Henger, amely kifejezetten szoros mérkőzést játszott a címvédővel, a Horváth Norbert vezette Zrínyi az utolsó öt percben zárta le végleg az összecsapást.

A Marcali VSZSE és az Azúr Drogéria KK mérkőzését december 15-re halasztották a felek.

A bajnokság negyedik fordulójának nyitómérkőzésén a Henger és a Monok SE csatázik, míg a záró bajnokit majd november 21-én kedden játsszák.

Kometa-Gyakorló – Táncsics-Gyakorló 56-70 (11-13, 13-17, 21-11, 11-29)
Vezette: Söjtöry, Deák
Kometa-Gyakorló: Gál (19), Nagy A. (17/6), Fülöp K. (12/6), Pintér D. (4), Pabst (-). Csere: Illia (3/3), Furián (1), Szabó T. (-), Farkas K. (-), Kovács P. (-), Sztankó (-). Edző: Furián Kornél
Táncsics-Gyakorló: Győr B. (23/9), Kovács B. (12/6), Bodródi M. (11), Nagy N. (6), Hideg N. (2). Csere: Karabulut (14), Lévai (-), Szabó B. (-). Edző: Hideg Norbert
Kiállítva: Hideg N. (33. perc).

Spekula-Henger KK – Zrínyi KK 57-75 (16-18, 17-21, 10-15, 14-21)
Vezette: Koncsek, Boros
Spekula-Henger KK: Babócsai P. (19/9), Bodor Cs. (13/3), Heffer (12), Balogh Á. (7), Borovszky (-). Csere: Fecán (2), Nagy G. (2), Rózsa (2). Edző: Babócsai Péter
Zrínyi KK: Horváth N. (22), Csabai (15), Kovács D. (15), Kovács M. (6), Ötvös (5/3). Csere: Romanek (6/6), Lakos (4), Kubatov P. (2), Begovácz (-). Edző: Fodor Dénes

Tabella:

1. Zrínyi KK (3-0), 2. Monok SE (2-0), 3. Táncsics-Gyakorló (2-1), 4. Henger KK (1-1), 5. Azúr Drogéria KK (0-2), 6. Marcali VSZSE (0-1), 7. Kometa-Gyakorló (0-3)