05
2024
Április 5, péntek  |  07:50

Papírforma sikert aratott a Táncsics, úton a negyedik helyre a Marcali

Két összecsapással folytatódott a vármegyei kosárlabda bajnokság: a Marcali VSZSE és a Henger KK számára az alapszakasz negyedik helyének megszerzése a tét a záró fordulókban. Mihalicsék jókora lépést tettek ennek elérésére, hiszen az első mérkőzésen hazai környezetben húsz ponttal győztek, így a hétvégi kaposvári „visszavágóra” magabiztos előnybe kerültek.

Nem okozott gondot a már biztosan alapszakasz harmadik Táncsics-Gyakorló számára a sereghajtó Azúr Drogéria KK legyőzése. A 24 pontig jutó Hock Gergő vezetésével mindössze 32 ponton tartották a szezont így végül egy győzelemmel záró Azúr gárdáját.

Két mérkőzés maradt a bajnokság alapszakaszából: a Hengernek legalább 21 ponttal kellene legyőznie a Marcalit, hogy elérje a negyedik helyet, míg a Monok SE és a Zrínyi KK a rájátszásra készülve játszik rangadót.

Marcali VSZSE – Henger KK 101-81 (29-24, 27-23, 20-15, 25-19)
Vezette: Szecsődi, Koncsek
Marcali VSZSE: Mihalics (30), Kiss V. (22), Bauer (20), Horváth P. (13/12), Földényi (1). Csere: Magyar V. (12/12), Meggyes (3/3), Molnár Gy. (-). Edző: Kiss Viktor
Henger KK: Bodor Cs. (22/9), Heffer B. (15), Szalai Zs. (13), Stikrád (10/3), Nagy D. (9). Csere: Babócsai B. (6), Csizmadia G. (6). Edző: Csizmadia Gábor

Azúr Drogéria KK – Táncsics-Gyakorló 32-87 (6-26, 7-20, 13-17, 6-24)
Vezette: Deák, Mester
Azúr Drogéria KK: Bán (10), Balogh B. (4), Lakatos (2), Kovács Bence (-), Kovács Dávid (-). Csere: Molnár D. (8/3), Heffer Á. (4), Visnyei (2), Kovács Á. (-). Edző: Kovács Bence
Táncsics-Gyakorló: Hock (24/15), Kovács Barna (23), Karabulut (16/3),Bodródi M. (9), Földvári (-). Csere: Balog Á. (8/6), Lévai (5/3), Tombor (2). Edző: Hideg Norbert

Tabella:

1. Monok SE (11-0), 2. Zrínyi KK (8-3), 3. Táncsics-Gyakorló (8-4), 4. Marcali VSZSE (5-6), 5. Henger KK (4-7), 6. Kometa-Gyakorló (3-9), 7. Azúr Drogéria KK (1-11).