29
2022
Véget ért a 2021/2022-es bajnokság
Május 29, vasárnap  |  18:05

2021 novemberében 10 csapat részvételével megkezdődtek a bajnoki küzdelmek. A csapatok szinte szünet nélkül, hétről-hétre pályára léptek egészen március közepéig. Az alapszakasz utolsó 2 helyezettje mérkőzhetett meg a 9. helyért, az első 8 helyezett csapat pedig „klasszikus” play-off rendszerben, a hazai pálya előnyét megtartva küzdhetett a bajnoki címért.

A két döntős csapat mindegyike hibátlanul jutott el a fináléba, ahol 2019 nyara után újra 9700.hu Ingatlaniroda – SzoESE mérkőzés következett.

7. helyért:

S.A.K.K. – Deck Bistro SE – 55-59

Németh P. 13, Lovász K. 10/6 illetve Horváth P. 19/3, dr. Tulok D. 19

5. helyért:

BC Olad – Büki TK – 52-45

Berghoffer T. 14, Kovács R. 11/9 illetve Fancsali A. 9, Szendi K. J. 9, Hajdú A. L. 9/9

3. helyért:

CVSE Vulkán Fürdő – Cosmos Home – 63-47

CVSE: Tömböly D. 20/6, Horváth L. 16, Nagy M. 13/3, Orbán T. F. 6, Szabó B. D. 5, Somlai Z. 3, Bíró E. B. -, Kovács Ba. -, Bakonyi B. -, Kovács K. -, Kovács Bá. -

Cosmos Home:  Horváth D. 12/3, Nagy B. 10, Berkó Á. 9/9, Fekete Z. 6/3, Vig B. 5, Kőhalmi K. 5/3, Szita G. -, Gaál Á. -, Jenei F. -, Vörös L. -, Horváth T. –

Meggyőző első 4 perccel gyakorlatilag eldöntötte a CVSE a mérkőzést (4. perc 15-0), a harmadik negyed közepéig tartotta is 10 pontos előnyét a kis-alföldi alakulat (25. perc 45-35). Egy 9-0-s futással vissza tudott jönni 1 pontra a Cosmos Home (28. perc 45-44), de két rontott büntetőjük miatt a vezetést nem tudták átvenni. Innentől újra a celli csapat akarata érvényesült, ők is rohantak egy 10-0-t (35. perc 54-44), és győzelmükkel megszerezték a bajnokság 3. helyét.

1. helyért:

9700.hu Ingatlaniroda – SzoESE – 59-45

9700.hu: Mitterstiller A. Cs. 14, Csiszár D. 12/9, Lukács T. 9, Henrik I. 8/6, Jarosevits R. 7, Szanati M. 6, Janzsó Z. G. 3/3, Bodorkós M. -, Mondl Sz. -, Horváth I. -, Hende L. -, Weszelovits A. –

Edzők: Abért András, Szalai Zsolt

SzoESE: Simon B. J. 18/12, Galambos M. 6/6, Kozma M. N. 5/3, Svajda G. 5, Gábor M. 5/3, Horváth B. 4, Harsányi Á. 2, Balogh Z. Á. -, dr. Nagy N. –

Edző: Simon Bence János

Ponterősen kezdett a SzoESE (3. perc 0-5), de a címvédő 7 perc után átvette a vezetést (8. perc 10-5). Egy gyors Simon-Janzsó triplaváltás után ért véget az első negyed (10. perc 13-8). A második negyedet újra a vendégek kezdték jobban, a vezetést is átvették Svajda és Simon pontjainak köszönhetően(13. perc 13-16), de a nagyszünet előtt ismét ponterős oldalát mutatta a 9700.hu, egy kosárnyi előnyre tettek szert (20. perc 28-25). Fordulás után Jarosevits, Csiszár és Mitterstiller pontjaira csak egy büntető volt a válasz, muszáj volt időt kérnie a Szoesének (23. perc 37-26). Két gyors Horváth kosár után azonban robbantott a 9700.hu Ingatlaniroda és Galambos utolsó perces hármasáig egy 15-0-s rohanással gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést (30. perc 52-33). Az utolsó negyed közepén még egy 11-0-val próbáltak meccsben maradni az egyetemisták (38. perc 54-44), de már késő volt. Triplázott a „ponthu”, 2017, 2018 után újra bajnokok lettek!

9700.hu Ingatlaniroda (balról jobbra): Szalai Zsolt, Szanati Mátyás, Lukács Tibor, Bodorkós Máté, Csiszár Dániel, Henrik István, Weszelovits Attila, Jarosevits Róbert, Hende László, Mitterstiller András, Horváth István, Janzsó Zoltán, Mondl Szilárd, Abért András

Az alapszakasz (18 mérkőzés) legjobb dobói:

1. Horváth Péter (Deck Bistro SE) 17,83 pont/mérkőzés

2. Fancsali András (Büki TK) 17,78 pont/mérkőzés

3. Horváth Roland (Kőszegi SE) 17,5 pont/mérkőzés

A döntőről és a bronzmeccsről készült videókat a Vas Megyei Kosárlabda Szövetség facebook oldalán teljes egészében meg lehet tekinteni.