Továbbra se talál legyőzőre a 9700.hu Ingatlaniroda
21
2023
Május 21, vasárnap  |  17:14

Immár a szokásoknak megfelelően központi teremben, 1 mérkőzésen döntötték el a csapatok a legelőkelőbb helyeket. Idén 2023.05.21-én Szombathelyen az Aréna Savaria Munkacsarnokában ennek fényében lépett pályára előbb a Cosmos Home és a Büki-TK, majd pedig a bajnoki címért az alapszakasz győztes és címvédő 9700.hu Ingatlaniroda és a legfőbb kihívó, a SzoESE.

Bronzmeccs

Cosmos Home - Büki-TK 49-47

Fekete Z. 8/6, Nagy B. 8, Horváth T. 8, Horváth M. L. 7, Szlávik M. 6/3, Horváth D. 5/3, Erős L. 4, Kőhalmi Krisztián 2, Berkó Á. 1, Szita G. -, Gaál Á. -, Kaczmarski Zs. -

illetve

Kovács B. B. 21/9, Fancsali A. 12/6, Szendi K. J. 6, Katona R. 4, Kámán K. 2, Kovács B. 2, Berényi G. -, Polgár K. -, Korándi Sz. -, Hajdu A. L. -

A Büki-TK jó kezdése a második negyed elejéig előnyt jelentett számukra (11. perc 11-17), de ezt követően a csapatok a harmadik negyed közepéig fej-fej mellett haladtak (25. perc 33-30). Hol egyik, hol másik vette át ideigelenesen a vezetést. Majd a 28 perc után a Cosmos Home lendületbe jött és 8 pontos vezetéssel várhatták az utolsó negyedet. A fehérmezesek hiába tudtak jól kezdeni az utolsó tíz percben és lett két számjegyű a különbség (32. perc 42-32), a büki csapat nem adta fel, és a negyed közepére 3 pontra faragták a hátrányukat (36. perc 43-40). Az utolsó percekben úgy tűnt a szombathelyi csapat újra nagyobb előnybe kerül, azonban a "vendégek" a 40. perc elején 1 pontra zárkóztak. Egy sikeres Cosmos Home-os büntető után a Büki-TK támadhatott, majd dobhatott 2 büntetőt, de hiába szedték vissza a második szándékosan mellé dobott kísérletet, nem sikerült egalizálniuk.

Döntő

9700.hu Ingatlaniroda - SzoESE 52-49

Mitterstiller A. Cs. 14/3, Gyuk Zs. 10/6, Szanati M. 9, Mondl Sz. 6/6, Csiszár D. 5/3, Lukács T. 3, Janzsó Z. G. 3/3, Henrik I. 2, Weszelovits A. -, Szalai Zs. -, Horváth I. -, Bodorkós M. -

illetve

Dr. Popgyákunik B. 14, Simon B. J. 13/6, Galambos M. 6/6, Kozma M. N. 5/3, Balogh Z. Á. 4, Harsányi Á. 3, Dr. Nagy N. 2, Földi H. 2, Gábor M. -, Svajda G. -, Kőszegfalvi D. -

Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést az első pillanattól feszült mérkőzésen a SzoESE (5. perc 2-6). Ezt követően a negyed vége előtt átvette a vezetést a címvédő és az első etapot minimális 1 pontos különbséggel fejezték be a csapatok. A második játékrész elején előbb meglépett kihívójától a 9700.hu Ingatlaniroda (17. perc 21-15), majd a nagyszünetig tartotta is pár pontos előnyét. Fordulás után nem esett sok pont, így az "egyetemisták" felzárkózhattak 2 pontra és ezt tudták is tartani a negyed végéhez közeledve (28. perc 29-27). Egyre fokozódott a feszültség a pályán, kosár és büntető váltások (na meg technikai hibák) után csupán 1 ponttal járt előbbre a "ponthu" (30. perc 36-35). A záró játékrészben sokáig nem tudott betalálni az első bajnoki címére törő SzoESE és úgy tűnt magabiztos előnyt épít fel a címvédő (37. perc 42-35), azonban egy vendég akció és hazai fegyelmezetlenség 5 pontot ért, így szoros végjátékra számíthattak a csapatok és a szép számmal megjelent szurkolók. Szinte teltház volt. Az utolsó 2 percre fordulva minimálisan tudta növelni az előnyét a hazai csapat (39. perc 45-42). Egy gyors tripla-váltás után a csapatok már csak büntetőkből találtak be.
A kialakított különbség nem változott, szoros és feszült mérkőzésen, a tavalyi évhez hasonlóan idén is (bár jóval szorosabb mérkőzésen) legyőzte kihívóját a 9700.hu Ingatlaniroda és immáron hatszoros bajnokai lettek a Szombathely városi-városkörnyéki férfi kosárlabda bajnokságnak.

9700.hu Ingatlaniroda (balról jobbra): Mitterstiller András Csaba, Abért András, Horváth István, Lukács Tibor, Mondl Szilárd, Henrik István, Janzsó Zoltán Gábor, Szalai Zsolt, Gyuk Zsombor, Weszelovits Attila, Bodorkós Máté, Csiszár Dániel, Szanati Mátyás, a csapatképről hiányoznak: Hende László, Jarosevits Róbert

A döntőről és a bronzmeccsről készült videókat/képeket a Vas Megyei Kosárlabda Szövetség facebook oldalán vagy youtube-on teljes egészében meg lehet tekinteni.

Döntő: " target="_blank">youtube-on

Bronz: " target="_blank">youtube-on