30
2022
MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: EGÉSZ ÉVES KIEGYENSÚLYOZOTT TELJESÍTMÉNYÉT KÖVETŐEN MEGÉRDEMELT A BAGLYOK BAJNOKI CÍME
Május 30, hétfő  |  07:39

Fáradt Olaj – Szolnoki Baglyok SE

74-79

(12-24, 20-13, 10-23, 25-7, 7-12)

Szolnok, 2022.05.27., 55 néző, Vezette: Drenyovszki Dániel (Mezőberény), Fenyvesi Zénó (Szolnok), Mérkőzés ellenőr: Szabó László (Szolnok)

Mérkőzés osztályzata: 5

Óriási harcra volt kilátás a Tiszavirág Arénában, a megyei felnőtt bajnokság döntőjének második mérkőzésén. A Szolnoki Baglyok 1-0-s előnyben várhatták a feldobást, annak tudatában, hogy ha nyernek, megszerzik a régóta áhított bajnoki címet. A Fáradt Olajnál Szarvas Gábor nem tudott rendelkezésére állni, más nagy hiányzó nem volt egyik csapatban sem.  Döntőhöz méltó módon nagyok sok szurkoló látogatott ki az Arénába, remek hangulatot teremtve az egész mérkőzésen. Sok hibával kezdtek a csapatok a feldobás után, kihagyott dobások és taktikai faultok tarkították az első pár percet, amikor Dögei Csaba ziccereivel meglógott a Baglyok, amire nem tudtak válaszolni Szpíró Balázsék, öt perc alatt pusztán csak öt pontot szereztek, az eredménykényszer viszont kevésbé nyomta Gaál Róbert vállát, irányításával és Varga Zsolt tempóival két számjegyűre tornázták a különbséget az első negyed végére. A rövid szünet után erősen nyitottak a hazaiak, Tótin, Pál-Szabó és Szpíró is betaláltak, rögtön eltűnt a nagyarányú vendégvezetés. Továbbra is rengeteg fault tarkította a mérkőzést, de a büntetőkkel is hadilábon álltak a játékosok. Ismét tíz felett volt a különbség, amikor az addig rosszul dobó Szpíró tempójával, és Pál-Szabó palánk alatti kosaraival egy 9-3-as futással öt pontra tudták szűkíteni a távolságot az Olajosok. Félidőben mindkét csapat taktikai megbeszélést tartott, amiből a Baglyok jött ki jól, ugyanis bent ragadt az öltözőben az Olaj, Kovács Zoltán hátradőlős tempóival és Gaál két triplájával 12-1-et rohammal ismételten nagyra nyílt az olló. A vendéglátók nem találták a fogást a Baglyok emberfogása ellen, többször a dobások is rövidre sikerültek. Baláti triplával és tempóval köszönt be, már húsz körüli volt a távolság, bár Pál-Szabó és Tótin továbbra is szállította a kosarakat, de védekezésben rendre lemaradtak, a Baglyok játékosai pedig hátsó befutásból több üres ziccert értékesítettek. Tizennyolc pontos vendégvezetéssel kezdődött a negyedik negyed. Ekkor talán a Baglyok azt hitték, hogy vége a mérkőzésnek, ezt a rövidzárlatot pedig kihasználta a Fáradt Olaj, Garai Krisztián és társai megérezték a lehetőséget, gyors indítások után egyre-másra szerezték a könnyű kosarakat. Hiába volt az időkérés, alacsony dobószázalékkal dobtak a vendégek, nyolc perc alatt csak négy pontot szereztek. Eközben az addig kevésbé aktív Pásztor György két óriási triplával egálra hozta vissza extázisban játszó csapatát. Forgács sportszerűtlen hibáját követően, 64-64-es állásnál, Szpíró mindkét büntetőjét kihagyta, a labdát pedig eladták, amire Kovács Zoltán palánk alatti ziccerével és Dögei egy büntetőjével három pontos különbséggel fordultunk az utolsó két percre a felek. Büntetőkkel zárkózott a Tóth-legénység, és bár a győzelemért is dobhattak büntetőt, de kimaradt az egyik. Baglyok időkérés után Gaál próbált tempót dobni a bajnoki címért, kimaradt, ahogy a síp is néma maradt, így jöhetett a hosszabbítás. A nagyon izgalmas döntőn a vendégek vették magukhoz a kezdeményezést, Gaál, Kovács és Baláti kosaraival hat pontra léptek el, a Fáradt Olaj pedig többször eladta a labdát, büntetőikből pontok maradtak bent, ami meg is pecsételte a sorsukat. Kovács Zoltán pedig nem hibázott, öt pontos különbségnél a taktikai faultok utáni büntetőkkel le is zárult a mérkőzés. Egy óriási izgalmakkal záruló meccsen, a végén kevesebbet hibázó Szolnoki Baglyok megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, ezzel a győzelemmel pedig a bajnokságot is. A Fáradt Olaj pedig büszke lehet magára, hiszen mindkét összecsapáson gigászi harcra késztették a Baglyok együttesét, ők is minden dicséretet megérdemelnek. A 2021-2022-es megyei felnőtt férfi bajnokság győztese a Szolnoki Baglyok SE csapata. Gratulálunk nekik!

Kovács József (Fáradt Olaj): „Először is szeretnék gratulálni az ellenfél győzelméhez, illetve a bajnoki cím megszerzéséhez. Külön is jár a gratuláció Forgács Lacinak, a beletett munkája, energiája, elhivatottsága példaértékű. Ami minket illet, óriási elismerés jár mindenkinek, játékos, edző, stábtag, szurkoló az egész évben nyújtott teljesítményért és sportemberi tartásért. A döntő mindkét mérkőzésén a legvégsőkig küzdöttünk, nyílt, férfias küzdelem volt, azonban egy apró lépés mindig hiányzott. Köszönjük a Szövetség egész éves munkáját, a bajnokságban való részvételt, meglátjuk mit hoz a jövő. Kellemes pihenést minden érintettnek, Támadáááás!”

Forgács László (Szolnoki Baglyok SE): “Ahogy vártuk, az ellenfél nehéz feladat elé állított bennünket. Az első két negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, de előnnyel vonultunk a félidei szünetre. A harmadik negyedben állva hagytuk az ellenfelet, aminek sajnos meg is lett a böjtje az utolsó játékrészre. Elhittük, hogy kezünkben a bajnoki cím és elkényelmesedtünk, aminek az lett a vége, hogy a Fáradt Olaj ponterős játékkal hosszabbításra kényszerített bennünket. Hála azonban a fiatal, Baglyok utánpótlás szurkolóközönségünknek, akiknek ezúton is szeretném megköszönni a biztatást, felébredtünk és hideg fejjel megnyertük a mérkőzést és ezzel a bajnokságot.”

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szolnoki Baglyok SE javára.