MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: VERETLEN MÉG A SZEK, ÁM A KARCAG IS EGYRE ACÉLOSABB LESZ

87–72

(17-24; 30-19; 15-13; 25-16)

Szolnok, 2022.01.19., 10 néző, Vezette: Mezei Tibor (Rákóczifalva), Mile Gábor (Szolnok)

A mérkőzés osztályzata: 3

Szerda este a Véső úton fogadta a SZEK a Karcagi SE gárdáját a bajnokság soron következő mérkőzésén. A SZEK játékosai jó formában, két győzelemmel érkeztek, a karcagiak viszont utolsó két meccsüket elvesztették, méghozzá hazai pályán. Ezen statisztikájuk javítását vették célba a karcagi fiúk a mérkőzés elején, miután a 3. perc végén már 3:13-at mutatott az eredményjelző. A negyed második felében a hazaiak támadó játéka feljavult és közelítettek ellenfelükhöz (17-24). A második negyedben Piukovics Patrik tarthatatlan volt, Szabó Viktorra sorozatosan ütötték a „dobós faultokat” melyek következtében felzárkóztak, ill. a vezetést is megszerezték félidőre a narancsmezesek. A látogatók részéről Hopka Gergő volt a pontfelelős. A második játékrész elején Simon Laci „hangos” irányítása mellett még fordított egyszer a Rideg-legénység, ám Piukovics támadó játékára nem volt ellenszerük, valamint Kovács Attila triplái is elkezdtek „bepotyogni”. A negyedik negyedre elfogytak a karcagi fiúk, a 6. percre már tizenkilenc pont volt a különbség a felek között, mely a találkozó végére tizenöt egységre fogyott. A SZEK továbbra is veretlen, a Karcagi SE pedig ötven százalékos mérleggel áll a bajnokságban. Január 22-én, Karcagon lesz ennek a meccsnek a visszavágója, biztosan érdekes összecsapás várható.

Farkas Dávid (SZEK KE): „Szikvíz és Család!”

Rideg László (Karcagi SE):Végre jól kezdtünk, és nem nekünk kellett futni az eredmény után. Azonban a védekezésünk elkezdett hullámzóvá válni, amihez később tanácstalanná váló támadójáték párosult. Ennek ellenére az utolsó negyedig kétesélyes volt a mérkőzés, ami az utóbbi idők teljesítményéhez képest mindenképpen fejlődést jelent!”