Szolnoki KA/B – CEKK VBW
111 -47
(24-7, 19-15, 35-13, 33-12)
Szolnok, 2024.02.20., 15 néző, Vezette: Rácz Zsolt (Szolnok), Kozma Péter (Hódmezővásárhely) Mérkőzés ellenőr: Hegedűs Mária (Szolnok)
Mérkőzés osztályzata: 2
Kedden, 20.30.-as kezdéssel folytatódott a Szolnoki KA /B – CEKK-VBW mérkőzéssel a vármegyei férfi bajnokság következő fordulója. A vendégek maximális létszámmal érkeztek, ezért Szerelem Viktor "csupán" edzői szerepkörben tudott részt venni a találkozón. A találkozó első kosarát Madlen Gusztáv szerezte a vendég oldalon, és ekkor még kevesen gondolták, hogy a ceglédi csapat itt vezetett először és egyben utoljára. A hazai fiatalok hamar kezükbe vették a kezdeményezést, és letámadásos védekezésüknek köszönhetően, 24-7 állással fejezték be a az első felvonást. A második negyedben Bózsó Ármin kosarainak köszönhetően tovább növelte az előnyét az akadémiai csapat és félidőre megnyugtatónak mondható, huszonegy pontos előnyt alakítottak ki. Fordulás után az egész pályás és a félpályás letámadást váltogató vendéglátók tovább növelték az előnyüket, ami a záró felvonás kezdetére negyvenhárom pontra hízott. Ezek után a negyedik negyed már csupán formalitás volt, és csak a különbség nagysága volt kérdéses. Az egész meccsen ihletett formában játszó Molnár Péter lett a találkozó legeredményesebb pontdobója, a maga harmincegy dobott pontjával segítette a hazaiakat magabiztos győzelemhez.
Bujáki Dániel (Szolnoki KA/B): „Nagyon meg vagyok elégedve mindenkinek a játékával! Remélem, tudunk így játszani a jövőben is!”
Szerelem Viktor (CEKK VBW): „A hazaiak jó ritmusú és dinamikus tempóját nem tudtuk lekövetni, viszont fiatal játékosaink nem vallottak szégyent, ami célja a csapatunknak.”