Megvédte bajnoki címét a VESC, új bajnokot avattunk a férfiaknál
25
May
2025
Megvédte bajnoki címét a VESC, új bajnokot avattunk a férfiaknál
Május 25, vasárnap  |  15:28

Dupla mérkőzésekkel nyitottuk a napot, a férfi bajnokság 5. és 7. helyéért léptek pályára a csapatok. Mindkét mérkőzés szoros csatát hozott, végül a Várpalota szerezte meg az 7. helyet (Várpalota KK – Ecolux Basketball Team 62:58). A végjátékra kissé álfáradó Real Margitot 64:77 arányban legyőzte a Vasöntöde KC, így ők végeztek az 5. helyen.

A második dupla mérkőzésen a női bajnokság 3. és 5. helyezése volt a tét. Hegedűs Alexandra (28/18) és Varga Dóra (21/15) ponterős játékával a Fűzfői KC 90-62-es győzelemmel szerezte meg az 5. helyet. A másik mérkőzésen a Tatai Szirének Sulyok Noémi remek (27/18) játékával győzedelmeskedtek a fehérvári Young Girls felett (81:69), így az ő nyakukba került a bronzérem.

A női döntő előtt került lebonyolítása előtt büntetődobó képességüket mutathatták meg a hölgyek. A királyozást a Fűzfői AK játékosa Hegedűs Alexandra nyerte.

A női döntő, az előzetes várakozásoknak megfelelően, rendkívüli izgalmakat hozott. Az egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik szerzett apró előnyt. A mérkőzés utolsó pillanataiban egy Szitár Zsófia kétpontossal egy pont előnybe kerültek a veszprémi hölgyek, amire idő hiányában már nem tudott válaszolni az Old Girls. A VESC második alkalommal nyerte el a Fejér Vármegye bajnoka címet.

Az izgalmas mérkőzést követően a női eredményhirdetés és díjkiosztó következett. Az érmeket, kupákat, okleveleket a vármegyei szövetség vezetőtől vehették át a játékosok.

A különdíjasok ez évben: Hegedűs Alexandra, fűzfői AK, aki a legtöbb hárompontost szerezte, valamint a legjobb százalékkal dobta a büntetőket. A bajnokság során a legtöbb pont Varga-Kisteleki Katalin, Old Girls szerezte.

A büntetődobó versenyt a Fűzfői AK játékosa Hegedűs Alexandra nyerte.

A női döntő izgalmai után, két csendesebb férfi mérkőzés következett. A bronzérem megszerzéséért a Dunaújvárosi Sárkányok és az Ősfehérvár mérte össze az erejét. A motiváltabban játszó dunaújvárosi fiatalok 76-59 arányban megnyerték a mérkőzést és ezzel a dobogó harmadik fokát foglalhatták el.

A nap utolsó mérkőzésén a férfi bajnokság történetében új bajnokot avattunk. Az idei szezonban újoncként induló Fehérvári Dream Team csapata magabiztos 80-47 arányú győzelmet aratott a sokszoros bajnok Vadmalacok ellen.

A férfi záró mérkőzés után a díjátadók következtek.

A férfiaknál a legtöbb pontot Békefi Zoltán Várpalota KC, a legtöbb hármast Szücs Ábel Gergely, Dunaújvárosi Sárkányok szerezte. A büntetőket Honhalmi Péter, Vadmalacok értékesítette a legjobb arányban.

A hárompontosdobó versenyt Maár Benedek, Vadmalacok nyerte.

A Fejér Vármegyei Kosárlabda Szövetség által alapított Bogár Pál díjat idén sportszakemberként Kertész Dániel, utánpótlás játékosként pedig Sverteczki Sára és Sándor Döme érdemelte ki.

Egy hosszú, fordulatos szezon méltó zárásaként remek, sportszerű mérkőzéseket láthattunk. A győzteseknek, díjazottaknak gratulálunk! Mindenkinek köszönjük a részvételt, a személyzetnek, lebonyolítóknak köszönjük a munkájukat. Ősszel találkozunk!

Vármegyei szövetségek